Marie Michaela - Výuka/doučování/příprava na talentové zkoušky klavír, klávesy, varhany Hradec Králové

Marie Michaela

učitelka

Věk: 22 let
Současné bydliště: Hradec Králové
Vzdělání: Církevní konzervatoř Německého řádu v Opavě
Hlavní obor: hra na varhany
Obligátní obor: hra na klavír

Kontakt

Pár řádků o mně

Nadšení a cit pro hudbu jsem objevila už v pěti letech. Rodiče to naštěstí včas rozpoznali a přihlásili mě na ZUŠ Havlíčkova v Pardubicích, kde jsem se začala věnovat hře na akordeon. Vydržela jsem u něj asi 5 let. Je to výjimečný nástroj, ale svou budoucnost jsem začala vidět spíše v klávesových nástrojích.
Přešla jsem tedy do Domu hudby v Pardubicích a začala se učit na keyboard/klávesy. Abych toho neměla málo, přidala jsem k tomu ještě soukromé hodiny sólového zpěvu. Tato kombinace mi vydržela dalších několik let.
Když pak přišlo na řadu rozhodnutí o zaměření střední školy, konzervatoř začala být jasnou volbou. Přihlásila jsem se tedy na Církevní konzervatoř Německého řádu v Opavě. Pro hlavní obor jsem si vybrala hru na varhany pod vedením BcA. Lukáše Kubenky a později Martina Kubáta, DiS. Proč varhany? Přišlo mi to jako dobrá výzva, protože se jedná o jeden z mechanicky nejnáročnějších klávesových nástrojů na světě a hráli na něj největší hudební ikony klasické hudby. Mým obligátním oborem se stala hra na klavír a později jsem se rovněž dostala také ke hře na cembalo u Mgr. Vojtěcha Spurného.
Během studia jsem také absolvovala čtrnáctidenní intenzivní kurz na Letní škole barokní hudby Holešov (Czech Ensemble Baroque).
Nyní jsem v závěrečném ročníku a čeká mě absolutorium, poslední zkouška před tím, než se stanu plnohodnotnou pedagožkou hry na klávesové nástroje.
Během přípravy trávím čas i zdokonalováním své praxe při výuce v soukromé hudební škole v Pardubicích.